Sąmoningas kvėpavimas – Pranapaganati

2024-07-03 20:00 - 2024-07-03 21:15

„Kai kurie kiti aukoja išeinantį kvėpavimą įeinančiam kvėpavimui ir įeinantį kvėpavimą išeinančiam kvėpavimui; tokiu būdu stebėdami tiek įeinančio, tiek išeinančio kvėpavimo srautą, jie atkakliai praktikuoja kvėpavimo kontrolę. Kiti gi, griežtai sumažinę suvartojamo maisto kiekį paaukoja pojūčius gyvybės kvėpavimui“. (Bhagavad Gita IV, 29)

Šioje meistriškoje Dievo giesmės eilutėje, svarbiame šventajame induistų šventraščio tekste sakoma, kad kvėpavimo technikos, kurias žinojo ir praktikavo jogai bei budistai, per iniciaciją buvo perduodamos iš Mokytojo mokiniui, o jų pagrindinis tikslas – Dvasinis žmogaus atgimimas, sanskrito kalba vadinama Pranapaganati.

Pranapaganati – intensyvi sąmoningo kvėpavimo praktika, šiais laikais vadinama Rebirthing’u (Atgimti), Wim Hof’o metodu, holotropiniu, cirkuliaciniu, gyvybės, ritmingu, dvasiniu, intuityviu, šamanišku, transformuojančiu ir pan., pavadinimais. Kad ir koks būtų suteiktas pavadinimas, tai tos pačios technikos įvairių žmonių pritaikytos ir adaptuotos versijos.

Pranapaganati reiškia Dvasinį žmogaus atgimimą, tarsi pasikeitimą ir naują savęs atradimą; galimybė dar kartą išgyventi psichofizinius ir emocinius gimimo ir priešgimdyminius mūsų gyvenimo išgyvenimus. Atlikdami šią praktiką galite visiškai pakeisti pažintinę ir emocinę ankstyvojo gyvenimo patirtis. Metodas pagrįstas kognityviniu požiūriu remiantis transpersonalinės (išeinančius už asmenybės Ego ribų) psichologijos principais. Šie principai suteikia galimybę daryti teigiamus pokyčius, kurių norite, dirbant su savo pažintiniais aspektais kaip kūnas, emocijos, mentalinis reprezentavimas, bendravimas, motyvacija, konfliktų įveikimas, gebėjimas priimti ir paleisti, problemų sprendimas. Ši praktika veikia toje srityje, kurią galima patikrinti ne tik moksliniais metodais, bet ir yra orientuota į jūsų aukštesnius patyrimus, tuos, kuriuos galite pasiekti tik nuojauta ir vidine įžvalga.

Fizinis poveikis: Pašalinama fizinė įtampa, susikaupęs sąstingis raumenyse ir organuose. Laisvesnis kvėpavimas, žvalumas ir fizinė jėga, gilesnis miegas.

Psichinis poveikis: Sąmoningas ir nesąmoningas protas susijungia, nerimas ištirpsta, tuomet ir išvalomas minties ir emocinio patyrimo įspaudas, apribojantis gyvenimą. Patiriama proto ramybė. Sąmoningas mąstymas, realybė, kurią suvokiate, įgauna prasmę nuo gimimo iki šios akimirkos. Ugdoma koncentracija ir dėmesingumas, emocijų atpažinimas bei kontrolė.

Dvasinis poveikis: Savasties pažinimas, kuomet mažasis ‘aš’ ir didysis ‘Aš’ tampa viena. Patiriami gilūs dvasiniai suvokimai, vidinis pasaulis, ištirpdomi energetiniai sąstingiai, nėra blokuojama gyvybinės energijos tėkmė. Patiriama absoliuti Meilė, Tiesa, Būtis.

Pašaliniai veiksniai: Kai per ilgai intensyviai kvėpuojama, yra prarandamas didelis anglies dioksido kiekis, kuris dažnai sukelia tokias pasekmes kaip galvos svaigimą, dilkčiojimą galūnėse, nereguliarų širdies ritmą, raumenų spazmus galūnėse ir aplink burną, regėjimo pasikeitimus, spengimą ausyse, priepuolius, perdėm stiprius emocinius proveržius.

Praktikos technika: Kvėpuojama sąmoningai, giliai ir nenutrūkstamai ‘ratu’, švelniu ar intensyviu būdu, patogioje ir tylioje (ar pasitelkus muziką) vietoje, atsigulus ar sėdint, atsipalaidavus. Kvėpavimo laikas gali būti nuo 30 iki 60 minučių. Bendra praktika gali trukti 1-2-3 valandas.

Kadangi ši technika provokuoja ir sustiprina užgniaužtus jausmus ir emocijas, ji padeda žmonėms, turintiems didesnę toleranciją ištverti pokyčius ir nenuspėjamus rezultatus. Tačiau tuo pat metu gali kenkti tiems, kurie turi sveikatos problemų ar psichologiniu sutrikimų. Nors jogos praktikoje tai laikoma vidutinės rizikos praktika (yra stipresnių), ši technika gali netikti visiems, ypač nepraktikuojantiems. Ji skirta TIK nuolat praktikuojantiems jogą (asanas, pranayamą ir meditacijas), todėl Shanti jogos studija pasilieka teisę nepriimti pašalinių, retai praktikuojančių, nežinomų vedančiajam asmenų.

 

Praktikai galite papildomai turėti šiltesnes kojines ar savo dekį, pagalvėlę, paminkštinimą. Studijoje yra kilimėliai, dekiai, grikių pagalvėlės. Apranga patogi ir nevaržanti. Rekomenduojame 1-2 val. iki praktikos nevalgyti.

 

KAINA: 15 EUR arba 1 k. atžyma abonemente.

 

Dėl riboto vietų skaičiaus būtina registracija studijos kontaktais.

Naujausi renginiai