Joga Nidra – Miego joga

2024-08-19 20:00 - 2024-08-19 21:15

„Žmonės jaučiasi atsipalaidavę, kai nudrimba ant kėdės su gėrimu ar cigarete ir skaito laikraštį ar įsijungia televizorių. Bet iš tikrųjų tai tėra juslinis nukreipimas; tikras atsipalaidavimas yra daug daugiau nei visa tai patirtis. Norėdami visiškai atsipalaiduoti, turite būti sąmoningi. Tai Joga Nidra, dinamiško miego būsena.“ – taip kalbėjo žymus, mūsų Guru Swami Sivananda Saraswati mokinys, senovines Tantros technikas supaprastinęs ir pasauliui pristatęs Jogą Nidrą, Swami Satyananda Saraswati (1923-2009).

Tai vedamoji meditacija, kurios metu yra gulima ant nugaros (šavasana pozoje) siekant atpalaiduoti kūną, protą, užspaustas emocijas. Medituojant pašalinami įvairus pasąmoniniai trikdžiai, psichiniai, emociniai ir fiziniai negalavimai. Svarbu paminėti, kad praktikos negali atlikti tam tikrų susirgimų turintys žmonės. Tai gilaus atsipalaidavimo bei meditavimo būdas, labai tinkantis kaip papildomos pratybos, padedančios pagilinti proto būsenas, ugdančios gilesnę kūno, proto, stebėtojo pajautą, mokančios neprisirišimo ir proto bei juslių nukreipimą vidun. Tai stiprios sąmonę plečiančios pratybos, vedančios į vidinę laisvę bei kūno-proto-jausmų pusiausvyrą ir Savasties suvokimą.

Pradžioje deramai atpalaiduojamas kūnas, vedama per pojūčių, minčių, emocijų stebėjimą. Aktyvuojama ir derinama energija, atskirų praktikų metu gali būti aktyvuojamos ir derinamos čakros, įsižeminimai, gausos pritraukimai ir pan. Žmogus pasiekia tarpinę būseną tarp miego ir budrumo,  sąmonės imlumas labai padidėja. Protas nurimsta, jausmai nebetrukdo ir pasąmonė jautriai priima naujas žinias bei paliepimus-prašymus.

Joga nidros būsenoje žmogus išlieka sąmoningas bei ugdo valios ir ketinimų sutelktumą per atsipalaidavimą. Taip atskleidžama aukštesnioji žmogaus prigimtis, gyvybinės galios ir kūrybiškumas. Proto būsenas galima išmokti valdyti, keisti pagal poreikį. Atitraukus protą nuo išorinio pasaulio daiktų ir reiškinių, būsenoje tarp miego ir budrumo sukelti įspūdžiai veikia labai stipriai, gerindami žmogaus gyvenimo kokybę bei jo kūno ir proto savybes.

Pratybų metų esama visuomet sąmoningu, nemiegama. Akys užmerktos, kūnas nejuda, ilsimasi šavasanos pozoje ar atsisėdus. Klausomasi ir daroma viskas, kas yra sakoma vedančiojo, nevertinant žodžių ar iškilusių pojučių, emocijų. Nepertraukiama savistaba vyksta visos praktikos metu.

Galite papildomai turėti šiltesnes kojines ar savo dekį, pagalvėlę, paminkštinimą. Studijoje yra kilimėliai, dekiai, grikių pagalvėlės.

KAINA: 15 EUR arba 1 k. atžyma abonemente. Praktikoje dalyvauti galima ir online.

Registruotis >

Naujausi renginiai