Straipsnio informacija

Arbatos skonis

Grupė buvusių studentų, jau spėjusių padaryti puikią karjerą, atėjo į svečius pas savo seną profesorių. Be abejo, greitai pašnekesys pakrypo apie darbus – absolventai skundėsi dėl daugybės sunkumų ir gyvenimo problemų. Profesorius pasiūlė visiems arbatos, nuėjo į virtuvę ir grįžo su arbatinuku ir
padėklu, apkrautu pačiais įvairiausiais puodeliais – porcelianiniais, stikliniais, plastmasiniais, krištoliniais ir paprastais, brangiais ir pigiais.

Kai svečiai pasiėmė puodukus, profesorius pasakė: „Ar Jūs atkreipėte dėmesį į tai, kad visi brangūs puodukai paimti. Niekas neėmė paprastų ir pigių puodelių. Noras turėti sau tik geriausia ir yra jūsų problemų šaltinis. Supraskite, kad puodukas pats nedaro arbatos nei geresne, nei blogesne. Kartais jis net slepia tai, ką mes geriam. Tai, ko Jūs išties norėjot – buvo arbata, o ne puodukas, tačiau sąmoningai pasirinkote geriausius puodukus, o po to dar apžiūrinėjote, kam koks puodukas atiteko.

O dabar pagalvokime: gyvenimas – tai arbata, o darbas, pinigai, padėtis visuomenėje – tai puodukai. Tai tik Gyvenimo saugojimo instrumentai. Tai, kokį puoduką turime, neapsprendžia ir nekeičia mūsų Gyvenimo kokybės. Kartais, koncentruodamiesi tik į puoduką, mes net užmirštame mėgautis pačiu arbatos skoniu. Patys laimingiausi žmonės neturi visko tik geriausio, tačiau jie pasiima visa geriausia iš to, ką turi.

Mėgaukitės savo arbata!

Kategorijos